Dzień 1.
Wyjazd w godzinach porannych. W trakcie pierwszego dnia wycieczki po dojeździe do Szczecina zwiedzimy Zamek Książąt Pomorskich. W salach, które kiedyś tętniły życiem, można zobaczyć renesansowe malowidła na sklepieniach wykończone przepiękną ornamentyką renesansu oraz zabytkowe polichromie, zegar słoneczny czy tablice upamiętniające ważne wydarzenia z życia dynastii Gryfitów. To niezwykłe miejsce dla każdego pasjonata i historii, sztuki i początków kultury słowiańskiej – obowiązkowy punkt wycieczek osób wybierających się na Pomorze Zachodnie. Przejdziemy się szczecińską starówką, oglądając Kamienicę Loitzów, Ratusz Staromiejski, Katedrę pod wezwaniem św. Jakuba, przechodząc na Plac Orła Białego. W programie dnia pierwszego znajdzie się również Podziemna Trasa Turystyczna- w Szczecinie znajduje się jeden z największych zabytkowych już schronów cywilnych w Polsce i Europie z okresu II Wojny Światowej, który mógł pomieścić ponad 5 tysięcy osób. Na zakończenie dnia udamy się do miejsca zakwaterowania, gdzie zjemy obiadokolację. Wieczorny czas do dyspozycji wychowawców.
Dzień 2.
Dzień rozpoczniemy od śniadania, następnie przejedziemy do Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA. Jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych prezentującą okres wczesnego średniowiecza. Odtwarzanie historii Słowian i Wikingów to pasja i sposób na życie mieszkańców Wolina. Inspiracją powstania Stowarzyszenia i Skansenu były wykopaliska archeologiczne prowadzone w Wolinie już 100 lat temu. Odwiedzimy również miasto położone na 44 wyspach- Świnoujście, gdzie wejdziemy na najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską, zobaczymy port morski oraz przejdziemy się nadmorską promenadą. Znajdziemy czas do dyspozycji opiekunów na posiłek i zakup pamiątek. Następnie udamy się miejsca zakwaterowania, gdzie zjemy obiadokolację. Wieczorny czas do dyspozycji wychowawców.
Dzień 3.
Dzień trzeci spędzimy w Berlinie. Z samego rana przejedziemy do stolicy i największego miasta Niemiec. Rozpoczniemy zwiedzanie od Placu Poczdamskiego, następnie Brama Brandenburska, po drodze Uniwersytet Humboldtów, budynki Odwachu, Niemieckiego Muzeum Historycznego, Niemieckiej Opery Państwowej, Czerwonego Ratusza. Znajdziemy chwilę przerwy do dyspozycji opiekunów na zakup pamiątek, posiłek. Następnie kontynuacja spaceru- budynek Reichstagu wraz z pomnikiem poświęconym ofiarom Holocaustu, przejście graniczne Checkpoint Charlie, symbolizujące dawny podział Niemiec na część wschodnią i zachodnią, następnie Alexanderplatz ze słynną wieżą telewizyjną. Po zwiedzaniu ruszymy w drogę powrotną.