Dzień 1.
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd z wymaganymi przerwami do Żywca. Zwiedzanie miasta w trakcie powolnego spaceru. Zobaczymy: Stary Zamek, Pałac Habsburgów, Domek Chiński, Park Habsburgów, Kościół Parafialny, Rynek, Ratusz. Opowieść o mieszkającej do 2012 roku w tym mieście księżnej Marii Krystynie Habsburg nazywanej przez mieszkańców naszą księżniczką. Chwila do dyspozycji grupy na pamiątkowe zdjęcia, zakupy pamiątek. Przejazd do Korbielowa- miejscowości leżącej u podnóży Pilska- jednego z najwyższych, beskidzkich szczytów. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w godzinach późnopopołudniowych. Czas do dyspozycji wychowawców grupy.
Dzień 2.
Śniadanie w godzinach porannych. Spotkanie z przewodnikiem- wycieczka górska do Schroniska na Hali Miziowej- całorocznego obiektu, malowniczo usytuowanego na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim. Jest to najwyżej położone schronisko w polskich Beskidach (1330 m n.p.m.). Dla chętnych i wytrwałych po chwili przerwy wędrówka na Pilsko – 1557 m n.p.m. czyli drugi co do wysokości szczyt w całych Beskidach ( część grupy może pod opieką jednego z wychowawców pozostać w schronisku). Całość trasy do schroniska to 4,8 km, 2.30 godziny marszu, suma podejść 690 metrów, średnie nachylenie 14%. Szlak ze schroniska na Pilsko to 1 km długości, 25/30 minut marszu, 220 metrów podejścia, 22% średniego nachylenia. Brak jakichkolwiek trudności technicznych. Przy dobrej pogodzie zachwycająca panorama ze szczytu obejmuje Tatry, Orawę, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski a nawet Beskid Śląsko-Morawski z czeskim szczytem Lysá hora. Można również w sprzyjających warunkach dostrzec czeski szczyt Pradziad odległy o ponad 160 kilometrów. Powrót jednym z wariantów zejściowych do Korbielowa potrwa ze szczytu ok. 2 godzin. W przypadku złej pogody, w uzgodnieniu z kierownikiem wyjazdu oraz przewodnikiem zostanie wybrany inny cel wycieczki. W godzinach wieczornych obiadokolacja i czas do dyspozycji wychowawców.
Dzień 3.
Zaczniemy od śniadania w hotelu, następnie wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Tresna nad jeziorem żywieckim. Znajduje się tam zapora będąca symbolem tej niewielkiej miejscowości. Popularna „tamka” to zwyczajowe miejsce postoju przejeżdżających tutaj turystów, bowiem okolice tamy są niezwykle atrakcyjne i malownicze, można powiedzieć zjawiskowe. To jeden z bardziej urokliwych zakątków całego województwa śląskiego! Korona zapory ma długość 300 metrów, szerokość ok. 10. Jest to znakomite miejsce na pamiątkowe fotografie. Następnie transfer do dolnej stacji kolei linowo- terenowej na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Wjazd na szczyt będzie trwał 5,5 minuty, pokonamy w tym czasie odległość 1300 metrów. Na szczycie zbiornik wodny elektrowni szczytowo- pompowej, bistro ze smacznymi posiłkami oraz przepiękna panorama. Czas do dyspozycji wychowawców grupy na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.