Piastowskim szlakiem

Wycieczki szkolne każdorazowo ustalamy z klientami zainteresowanymi organizacją wyjazdu. Poniżej znajdą Państwo propozycje aktywności oraz atrakcji turystycznych, możliwych do  zorganizowania lub odwiedzenia w trakcie tej wycieczki.

Od Państwa zależy, na ile charakter wycieczki będzie bardziej klasyczny, a na ile nowoczesny… a może połączymy nasze pomysły?

KLASYCZNIE
  • Stare Miasto w Poznaniu
  • Muzeum Powstania Wielkopolskiego
  • Palmiarnia
  • Muzeum Początków Państwa Polskiego
  • Katedra i Drzwi Gnieźnieńskie
  • Kolej wąskotorowa
  • Mysia Wieża
  • Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie
NOWOCZEŚNIE
  • Muzeum Pyry
  • jezioro Malta
  • Muzeum Be Happy
  • fabryka samochodów Volkswagen
  • stadion poznańskiego Lecha
  • 31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach
2-dniowa: od 370 zł

Zawiera transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, nocleg i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji.

3-dniowa: od 592 zł

Zawiera transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, noclegi i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji.

Cena wycieczki kształtowana jest przez klienta; podane kwoty zawierają transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, noclegi i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji. 

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjedziemy w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Kruszwicy. Wejdziemy na Mysią Wieżę, skąd podziwiać można piękną panoramę j. Gopło. Następnie przejedziemy do Biskupina, gdzie zwiedzimy słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej. Wędrówkę Szlakiem Piastowskim dnia pierwszego zakończymy wizytą w Gnieźnie, miasta w którym na każdym kroku tchnie najdawniejsza historia naszego Państwa. Znajdziemy chwilę na posiłek, zakup pamiątek, fotografie. Następnie odwiedzimy Bazylikę Archikatedralną św. Wojciecha, nazywaną Matką Polskich Katedr. Po zwiedzaniu przejedziemy do Poznania, gdzie zakwaterujemy się. 

Dzień 2.

Dzień rozpoczniemy od śniadania. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Poznania. W trakcie wycieczki odwiedzimy Palmiarnię Poznańską, gdzie zobaczymy egzotyczne rośliny i zwierzęta. Udamy się również na spacer, który rozpoczniemy od Placu Adama Mickiewicza, przez ul. Fredry oraz Plac Wolności na poznański rynek, Poznańskie Koziołki (godz. 12:00), Ratusz, pręgierz, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Pałac Działyńskich, Fara Poznańska. Znajdziemy chwilę na posiłek, zakup pamiątek, fotografie.  W trakcie wyjazdu udamy się również do Rogalowego Muzeum Poznania na zwiedzanie połączone z zajęciami, odbywającymi się formie zabawnego, interaktywnego przedstawienia, gdzie ochotnicy pomagają przy poszczególnych czynnościach. Następnie przejedziemy do miejsca zakwaterowania.

Dzień 3. 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do niewielkiego, uroczego miasta położonego w sercu Wielkopolski- Kórnika. Tuż obok Jeziora Kórnickiego znajduje się zamek, wspaniała rezydencja magnacka w stylu angielskiego neogotyku (siedziba rodów Działyńskich i Zamojskich). Zwiedzimy wnętrza Zamku Kórnickiego, które wypełnione są zabytkowymi sprzętami i pamiątkami po zamieszkujących tu rodach. Zobaczymy również Arboretum – park przy zamku, posiadający ok. 3000 gatunków i odmian drzew oraz krzewów. Po zwiedzaniu znajdziemy chwilę na posiłek. Po obiedzie zobaczymy Jezioro Kórnickie z molo, przespacerujemy się po Rynku, który zdobi niezliczona liczba kwiatów, stylowe lampy i hydranty. Zobaczymy również z zewnątrz neobarokowy Ratusz zbudowany w 1910 roku, murowany, dwukondygnacyjny z mansardowym dachem i wieżyczką zwieńczoną hełmem z iglicą. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną. Dotrzemy w godzinach popołudniowych.

Zadzwoń i ustal szczegóły wyjazdu grupy szkolnej