Dzień 1.
Wyjedziemy w godzinach porannych. Wycieczkę zaczniemy od przejazdu do kwatery głównej A. Hitlera czyli słynnego Wilczego Szańca, który zwiedzimy z przewodnikiem. Obejrzymy pozostałości imponujących budowli będących sercem III Rzeszy, usłyszymy historię zamachu na Adolfa Hitlera. Po zwiedzaniu znajdziemy czas na zakup pamiątek. Następnie przejedziemy autobusem do Wilkas, by po zakwaterowaniu w ośrodku i chwili na odświeżenie skorzystać z obiadokolacji. Chętni będą mogli jeszcze w godzinach wieczornych skorzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej ośrodka.
Dzień 2.
Po trudach zwiedzania poprzedniego dnia zaczniemy od śniadania w godzinach porannych. Następnie przejedziemy do miejscowości Kadzidłowo. Czekać na nas tam będzie, być może największa atrakcja wyjazdu, wycieczka po Parku Dzikich Zwierząt. Jest to jedna z kilku takich stref w Europie gdzie na przestrzeni kilkudziesięciu hektarów dr Krzywiński- założyciel parku zgromadził w celu ochrony dzikie zwierzęta. Spacer odbywa się pod opieką przewodnika, w jego trakcie w sposób bezpieczny możemy z bliska przyjrzeć się życiu, podejść a nawet pogłaskać wielu jego mieszkańców. Na wszystkich uczestnikach robi to niezapomniane wrażenie. Po zakończeniu pobytu w parku kolejną atrakcją będzie przejazd do Giżycka i spacer po tym miasteczku będącym mekką polskich żeglarzy. Zobaczymy między innymi zabytkowy, czynny most obrotowy, przejdziemy obok krzyżackiego zamku, spędzimy chwilę na plaży miejskiej odpoczywając nad wodami niegocińskiego jeziora.. W godzinach popołudniowych wrócimy do ośrodka i zjemy obiadokolację. Następnie czas do dyspozycji grupy np. na wieczorny spacer lub wylegiwanie się na plaży).
Dzień 3.
Rozpoczniemy od śniadania w godzinach porannych. Wykwaterujemy się z naszego ośrodka i przejedziemy do Twierdzy Boyen- przez wielu uważanej za zabytkową perłę Mazur. Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej. W roku 1846 postanowiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, generała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano. Bastiony otrzymały nazwy: Hermann, Ludwig, Leopold (od imion generała) i Schwert, Recht oraz Licht (od symboli umieszczonych w herbie generała – Miecz, Prawo i Światło). Następnie ruszymy w drogę powrotną i w godzinach wieczornych zakończymy nasz wspólny wyjazd.