Bieszczadzki challenge

Wycieczki szkolne każdorazowo ustalamy z klientami zainteresowanymi organizacją wyjazdu. Poniżej znajdą Państwo propozycje aktywności oraz atrakcji turystycznych, możliwych do  zorganizowania lub odwiedzenia w trakcie tej wycieczki.

Od Państwa zależy, na ile charakter wycieczki będzie bardziej klasyczny, a na ile nowoczesny… a może połączymy nasze pomysły?

KLASYCZNIE
  • wędrówka po górskich szlakach – np. Połoniny, styk trzech granic
  • kolejka bieszczadzka
  • Bieszczadzki Park Narodowy
  • Komańcza – miejsce internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego
  • Starówka w Sanoku
  • Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
  • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
  • Jeziorze Solińskie
NOWOCZEŚNIE
  • aquazorbing w Polańczyku
  • spływ Zielonym Pontonem rzeką San
  • zapora wodna w Solinie
  • orientering – zajęcia z terenoznawstwa
  • Off-road – quady, 4×4
  • Muzeum Dobranocki
  • Stadnina Koni Huculskich
  • Centrum Ekumeniczne w Myczkowcach
3-dniowa: od 674 zł

Zawiera transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, nocleg i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji.

4-dniowa: od 876 zł

Zawiera transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, noclegi i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji.

Cena wycieczki kształtowana jest przez klienta; podane kwoty zawierają transfer, ubezpieczenie NNW, opiekę pilota, noclegi i wyżywienie. Cena końcowa uzależniona jest od wyboru atrakcji. 

Przykładowy program wycieczki:

Dzień 1. 

Wyjedziemy z Kutna w godzinach porannych. Dojedziemy do Krosna. Tam rozpoczniemy zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła. Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa i nowoczesnym technikom, Centrum Dziedzictwa Szkła nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W piwnicach przedprożnych oraz w sali wystaw czasowych zapoznać się natomiast można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Wyjątkowości miejsca dowodzą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: Najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2013, 7 Nowych Cudów Polski National Geographic Traveler, Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich. Całość zwiedzania to ok. 2 godziny. Następnie przejedziemy do hotelu, zakwaterujemy się i zjemy obiadokolacje. Wieczorem czas do Państwa dyspozycji.

Dzień 2. 

Dzień służący aklimatyzacji na wysokości nieco większej niż w Kutnie. W godzinach porannych śniadanie bufetowe w hotelu. Po śniadaniu przejazd autobusem do Sanoka. Rozpoczniemy tam spacer z pilotem- przewodnikiem po urokliwej sanockiej starówce, zobaczymy ławeczkę dobrego wojaka Szwejka. Wejdziemy do królewskiego zamku w Sanoku słynnej- zobaczymy największą w świecie kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego. Po chwili na kawę przejazd do Soliny. Spacer koroną zapory solińskiej- najwyższej tego typu budowli w Polsce (82 m wysokości). Przy zaporze znajdują się liczne stragany z pamiątkami i wyrobami rękodzieła co daje możliwość zrobienia zakupów w tym zakresie. Następnie przejdziemy do Portu Solina, by zaokrętować na jeden ze statków wycieczkowych i wypłynąć w rejs po zbiorniku solińskim. Opowieściom kapitana zazwyczaj towarzyszą takty „Zielonych wzgórz nad Soliną”. Powrót do hotelu w godzinach późno popołudniowych, obiadokolacja, następnie czas do dyspozycji grupy.

Dzień 3. 

Dla mniej i bardziej aktywnych. Śniadanie w hotelu w godzinach porannych. Podział grupy na chętnych na wycieczkę górską oraz zwiedzanie objazdowe. Po podziale wszyscy wchodzą na pokład autobusu. Grupa aktywna górsko zostaje dowieziona na parking na Przełęczy Wyżnej 873 m n.p.m. Stamtąd żółtym szlakiem, tzw. Końską Drogą wejdziemy na grzbiet szczytowy Połoniny Wetlińskiej dochodząc do Hasiakowej Skały na wysokość 1232 m n.p.m. Rozciąga się stamtąd cudowna dookolna panorama, w sprzyjających warunkach widać odległe o prawie 180 km Tatry. Na wierzchołku możliwość odpoczynku w nowym schronisku Chatka Puchatka. Zejście do przełęczy lub parkingu przy wsi Berehy. Druga część grupy w tym samym czasie przejeżdża do miejscowości Majdan, gdzie znajduje się stacja początkowa Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Stamtąd, w zależności od uruchomionych tras, przejazd pociągiem do Balnicy, Przysłupa lub Dołżycy. Na stacji końcowej pociąg przystaje na ok. pół godziny, pasażerowie mogą wówczas skorzystać z toalety oraz oferty straganów z różnymi wiktuałami. Powrót pociągiem do stacji Majdan, przejazd do Cisnej i spacer po tej urokliwej miejscowości. Następnie przejazd autobusem, spotkanie z grupą górską i powrót do hotelu. Obiadokolacja w godzinach popołudniowych. Wieczorny czas do dyspozycji grupy.

Dzień 4.

Nieco późniejsze śniadanie bufetowe w hotelu. Wykwaterowanie, przejazd do Leska i spacer do zachowanego w całości późnogotyckiego Zamku Kmitów. Oglądanie rezydencji z zewnątrz, pamiątkowe zdjęcia. Transfer do Kutna. W trakcie przejazdu dłuższa przerwa na obiad (we własnym zakresie uczestników). Przyjazd do Kutna w godzinach wieczornych.

Zadzwoń i ustal szczegóły wyjazdu grupy szkolnej