Wycieczki szkolne jednodniowe

Wycieczki szkolne

Ekspresem przez Polskę!

Full kierunków!

Full doświadczeń!

Full pozytywnych emocji!

Przedstawiamy Państwu proponowane kierunki jednodniowych wycieczek dla grup szkolnych.
Każdą naszą ofertę ustalamy w porozumieniu z klientem. To Państwo zdecydujecie, co wybierzecie z naszych propozycji – na ile kształt wyprawy będzie bardziej klasyczny czy nowoczesny. Wy, drodzy Klienci, decydujecie o charakterze wyjazdu: chcecie więcej historii regionu czy integracji grupy. 

...po prostu:

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi kierunkami!

*Cena zawiera bilety wstępu

 

Przykładowe programy:

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Następnie przejazd do Gdańska, gdzie zwiedzanie zaczniemy od krótkiego spaceru na Górę Gradową. Zobaczymy tam zachowane dawne forty, część umocnień Gdańska oraz obejrzymy jedną z najpiękniejszych panoram Głównego Miasta z jego cudnymi kamieniczkami i wieżami. Następnie rozpoczniemy spacer po gdańskiej starówce. W jego programie znajdą się Brama Wyżynna, ulica Długa, Zbrojownia Miejska, Bazylika Mariacka, Ratusz Miejski, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długi Targ, Brama Zielona, przejście nad Motławą, Żuraw Gdański. Jest to klasyczne i nie męczące uczestników przejście Drogą Królewską oraz jej okolicami. Ujmuje wszystkie najważniejsze punkty starówki gdańskiej. Po drodze przewidujemy czas na fotografie i moment do dyspozycji opiekunów, w tym czas na posiłek i zakup pamiątek. Uczestnicy wjadą na taras widokowy Olivia Star położony 130 metrów nad ziemią. Obejrzą stamtąd panoramę Trójmiasta, zobaczą Półwysep Helski, Mierzeję Wiślaną, będą się mogli odpocząć w kawiarni, tuż obok tarasu. Stamtąd autobusem udamy się do Brzeźna i wejdziemy na położone ok. 10 minut marszu od parkingu molo. Pospacerujemy po plaży, pozbieramy muszelki i zrobimy pamiątkowe zdjęcia. Następnie ruszymy w drogę powrotną, do miejsca docelowego dotrzemy w godzinach wieczornych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Warszawy. W Warszawie grupa odwiedzi Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzy przygotowane wystawy. Uczestnicy wycieczki zobaczą centrum Warszawy z jego imponującą wysokościową zabudową i kolejnym symbolem- Pałacem Kultury i Nauki. Przejdziemy powolnym spacerem po warszawskiej starówce, dotrzemy pod Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta- najstarszy polski świecki pomnik. Obejrzymy najwęższą polską kamieniczkę, Rynek Starego Miasta wraz z warszawską Syrenką. Spacer zakończymy przy Pomniku Małego Powstańca. W trakcie imprezy będzie odpowiednia ilość czasu na zakup pamiątek, fotografie, posiłek. W trakcie wycieczki odwiedzimy również Muzeum Świat Iluzji, które jest niezwykłym światem pozorów, złudzeń i paradoksów. Powrócimy w godzinach wieczornych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Torunia. W Toruniu czekać na nas będą atrakcje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie zwiedzimy przygotowane wystawy. W trakcie wycieczki grupa będzie miała okazję spróbować swoich sił w pieczeniu pierników, na specjalnie przygotowanych do tego muzealnych warsztatach. Znajdziemy czas na spacer po toruńskiej starówce, gdzie obejrzymy zabytki Starego Miasta wraz z przepiękną katedrą Janów, w której pochowane jest serce króla Jana Olbrachta. Pomaszerujemy przez Rynek oglądając gmach Ratusza, pomnik Mikołaja Kopernika, dotrzemy do domu słynnego astronoma, zobaczymy słynną Krzywą Wieżę. Znajdziemy czas do dyspozycji grupy, by zagospodarować go sesjami zdjęciowymi, zakupem pamiątek, posiłkiem. Możliwa ewentualna rezerwacja miejsca na posiłek dla całej grupy. Po dniu pełnym wrażeń ruszymy w drogę powrotną, docierając w godzinach popołudniowych.

Wyjedziemy w godzinach porannych, na trasie odwiedzimy ruiny XVII w zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Przed powstaniem Wersalu, była to największa budowla pałacowa w Europie. Po zwiedzaniu z przewodnikiem znajdziemy chwilę czasu na ewentualną południową kawę w tamtejszej kawiarni. Następnie przejedziemy do Sandomierza, gdzie powolnym spacerem obejrzymy najważniejsze miejsca tego miasta, m.in. zamek, dom Długosza, bazylikę katedralną oraz ratusz. Znajdziemy czas do dyspozycji opiekunów, który można wykorzystać na zjedzenie posiłku czy też zakup pamiątek. W trakcie wycieczki zobaczymy Wystawę Świat Ojca Mateusza. Będziemy mogli wejść do repliki kościoła, który dotychczas znaliśmy jedynie z telewizyjnego ekranu. Odwiedzimy także pokój biskupa, plebanię, posterunek policji, a nawet celę. Niecodzienną atrakcja są również naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów. Podejrzymy przy pracy księdza Mateusza Żmigrodzkiego, gospodynię Natalię Borowik oraz policjantów – Oresta Możejkę i Mieczysława Nocula. Wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych w użyciem oryginalnych elementów scenografii. Po obejrzeniu wystawy udamy się w drogę powrotną. Powrócimy w godzinach wieczornych.

Wyjazd z ustalonego wcześniej miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Poznania. W trakcie wycieczki odwiedzimy w Palmiarnię Poznańską, gdzie zobaczymy egzotyczne rośliny i zwierzęta. Udamy się również na spacer, który rozpoczniemy od Placu Adama Mickiewicza, przez ul. Fredry oraz Plac Wolności na poznański rynek, Poznańskie Koziołki (godz. 12:00), Ratusz, pręgierz, studzienka Bamberki, Waga Miejska, Pałac Działyńskich, Fara Poznańska. W trakcie wyjazdu udamy się również do Muzeum Rogala Marcińskiego na zwiedzanie połączone z zajęciami, odbywającymi się formie zabawnego, interaktywnego przedstawienia, gdzie ochotnicy pomagają przy poszczególnych czynnościach. W trakcie wycieczki znajdziemy chwilę na posiłek, fotografie, pamiątki. Powrót w godzinach późnopopołudniowych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Bydgoszczy. W trakcie wycieczki czeka nas zwiedzanie miasta: Stary Rynek, Katedra św. Marcina i Mikołaja, budynek dawnego kolegium jezuitów – obecnie Ratusz, trzy szachulcowe spichrze nad Brdą – oficjalny symbol miasta, rzeźba „Przechodzący przez rzekę”, Opera Nova oraz Wyspa Młyńska. Znajdziemy chwilę na posiłek, zakup pamiątek i fotografie. Odwiedzimy również Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to muzeum, w którym w ciekawy i niecodzienny sposób ukazywana jest historia higieny, brudu oraz mydła. Dodatkowo, podczas zwiedzania weźmiemy udział w warsztatach mydlarskich, dzięki czemu opuścimy muzeum z własnoręcznie zrobionym mydełkiem. Na uczestników czeka również przygoda w Karmelowej Krainie, podczas której będą mogli obejrzeć pokaz wyrobu słodyczy, a następnie stworzyć własnego lizaka. Po dniu pełnym wrażeń ruszymy w drogę powrotną, docierając w godzinach wieczornych.

Wyjedziemy w godzinach porannych. Wycieczkę zaczniemy od przejazdu do Gołębia k/Puław i zwiedzania Muzeum Nietypowych Rowerów. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie właściciel i kustosz (pan Józef) zgromadził różne modele rowerów. Zwiedzający mogą obejrzeć, a nawet osobiście wypróbować rowery poziome, rowery cyrkowe i inne nietypowe modele. Największą frajdę sprawia jazda na galopujących rowerach. Można przejechać się rikszą i innymi pojazdami. Następnie przejedziemy autobusem do Kazimierza Dolnego- cudnego i urokliwego miasteczka nad Wisłą. Podczas spaceru zobaczymy Rynek, przy którym stoją renesansowe kamieniczki, studnie oraz pomnik… słynnego kazimierzowskiego kundelka Werniksa (koniecznie należy go pogłaskać). Następnie przechodząc obok zabytkowej fary wejdziemy na wzgórze zamkowe, by podziwiać zakonserwowane ruiny zamku Kazimierza Wielkiego z przepięknym widokiem na przełom Wisły. Spacerując dalej dotrzemy na Górę Trzech Krzyży i obejrzymy panoramę miasteczka. Znajdziemy również czas na posiłek, fotografie, zakup pamiątek. Pojedziemy do Wąwozu Korzeniowego (najczęściej odwiedzany lessowy wąwóz w Kazimierzu, słynny z widocznych w gruncie poskręcanych korzeni drzew, naprawdę warto zobaczyć). Dzień zakończymy przejazdem do Mięćmierza, gdzie zobaczymy jedną z najpiękniejszych panoram Wisły roztaczającą się z punktu widokowego przy zabytkowym wiatraku. Powrót nastąpi w godzinach późnowieczornych.

Wyjedziemy w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Kruszwicy. Wejdziemy na Mysią Wieżę, skąd podziwiać można piękną panoramę j. Gopło. Następnie przejedziemy do Biskupina, gdzie zwiedzimy słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej. Wędrówkę Szlakiem Piastowskim zakończymy wizytą w Gnieźnie, miasta w którym na każdym kroku tchnie najdawniejsza historia naszego Państwa. Odwiedzimy tam Bazylikę Archikatedralną św. Wojciecha, nazywaną Matką Polskich Katedr. Powrócimy w godzinach wieczornych.

Wyjedziemy w godzinach porannych. We Wrocławiu odwiedzimy Wrocławski Ogród Zoologiczny, jeden z największych w Europie, w którym znajduje się dostarczające niezapomnianych wrażeń Afrykarium. Zwiedzając je będzie można znaleźć się w strefie tropikalnej, przejść przez ogromne akwarium oglądając pływające tuż obok pingwiny, niesamowite ryby, poczuć dreszcz emocji z obecności tuż obok rekinów. Przeżyjemy grę miejską Szlakiem Krasnali. Skorzystamy w tym celu ze specjalnej aplikacji na swoich telefonach. Będziemy poszukiwać jak największej ilości krasnoludków spacerując jednocześnie po Starym Mieście (zespół historycznego centrum Wrocławia) i poznając jego historię. Dla uczestników gry przewidujemy nagrody. Odwiedzimy również Muzeum Wody Hydropolis- jedyny taki obiekt w Polsce, który w niesamowity, interaktywny sposób pokazuje znaczenie wody w życiu ludzi. W pełnych wirtualnej rzeczywistości wnętrzach, podzielonych na tematyczne strefy zapoznamy się z różnymi postaciami wody i sposobami jej wykorzystania oraz ochrony. Niesamowite wrażenie robi największa w świecie drukarka wodna. Znajdziemy czas do dyspozycji opiekunów grupy- na ew. zakup pamiątek i posiłek. Powrót nastąpi w późnych godzinach wieczornych

Wyjazd w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczniemy od Sochaczewa, gdzie odwiedzimy Muzeum Stacja Sochaczew. Zobaczymy unikatową w skali europejskiej kolekcję taboru wąskotorowego. Weźmiemy tam również udział w grze terenowej. Następnie przejedziemy do Żelazowej Woli, miejsca urodzenia Fryderyka Chopina, gdzie zobaczymy biograficzne muzeum poświęcone pianiście wraz z przylegającą oficyną i przepięknym parkiem. Cała posiadłość uznane zostały jako dobro narodowe, podlegające szczególnej ochronie. Powrócimy w godzinach popołudniowych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Płocka. W Płocku grupa odwiedzi Muzeum Mazowieckie, gdzie pozna ekspozycję, wcielając się w rolę poszukiwaczy. Odnajdując na ekspozycji kolejne wskazówki i zadania, będzie kierować się dalej aż do „szczęśliwego końca”. W trakcie wycieczki zwiedzimy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, podczas którego dzieci poznają tajniki pracy teatru, zajrzą do pracowni teatralnych oraz za kulisy. Obejrzymy spektakl teatralny, w zależności od repertuaru ogłoszonego na dany moment, w którym będzie organizowana wycieczka. Przejdziemy spacerem po Wzgórzu Tumskim, gdzie zobaczymy z zewnątrz Bazylikę Katedralną WNMP, Zamek Książąt Mazowieckich, Wieżę Zegarową. Podczas trwania wycieczki znajdziemy wystarczająco dużo czasu na zakup pamiątek, wspólne fotografie i ewentualny posiłek. Powrócimy w godzinach popołudniowych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Olsztyna. Po dotarciu do Olsztyna rozpoczniemy zwiedzanie miasta, które obejmować będzie m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej z Muzeum Warmii i Mazur – dziedzińce zamkowe i międzymurze, park podzamcze z wodospadem, tereny olsztyńskiej starówki z ulicą Piastowską, wysoką bramą i katedrą oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczka Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, czy most na Łynie. W trakcie wycieczki odwiedzimy również olsztyńskie planetarium, które jest pomnikiem zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi, który spędził kilka lat w Olsztynie pełniąc funkcje administratora okolicznych dóbr Kapituły Warmińskiej. Znajdziemy chwilę czasu na posiłek, zakup pamiątek, fotografie.  Podczas wycieczki będziemy mieli możliwość skorzystać z atrakcji w Centrum Rozrywki Ale Zebra. Czekać tam będą na uczniów rozgrywki w paintballa laserowego i automaty do gier. Podczas zabawy będzie można odpocząć w zarezerwowanej dla grupy loży z dostępem do wody i popcornu. Powrócimy w godzinach wieczornych.

Wyjedziemy z ustalonego miejsca w godzinach porannych. W kilkugodzinnej podróży dojedziemy do Krakowa. Tam rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Powolnym spacerem przejdziemy Drogę Królewską od Bramy Floriańskiej i Barbakanu po Wzgórze Wawelskie. W trakcie spaceru zajrzymy do Bazyliki Mariackiej oraz zwiedzimy podziemia krakowskiego rynku- jedną z największych turystycznych atrakcji miasta. Znajdziemy czas do dyspozycji opiekunów na zakup pamiątek i posiłek. Zwiedzanie zakończymy na Wawelu- oglądając wzgórze i jego zabytki z zewnątrz i podziwiając panoramę Wisły i Krakowa. Powrót nastąpi w godzinach wieczornych.

Wyjazd w godzinach porannych. Po około 4 godzinach dotrzemy do Zatoru- do największego w Polsce parku rozrywki- Energylandii, gdzie czeka wiele atrakcji dla każdego, m.in.: Bajkolandia, Water Park, Smoczy Gród, Aqualantis, Sweet Valley, Strefa Ekstremalna. W przerwie od zabawy możliwy posiłek w restauracji na terenie obiektu. Powrót w godzinach wieczornych.

Wyjazd w godzinach porannych. Tam rozpoczniemy zwiedzanie zamku, który swój imponujący wygląd zawdzięcza architekturze o barokowych, neogotyckich i neorenesansowych wpływach, jak również klimatycznym usytuowaniem pośród obfitego w drzewostan parku krajobrazowego. To, co najbardziej intryguje odwiedzających największą atrakcję turystyczną Opolszczyzny to liczne wieże i wieżyczki, których jest dokładnie…99! W trakcie ewentualnego spaceru po zamkowym parku spotkamy być może konie z zamkowej stadniny- dzisiaj Stadniny Koni w Mosznej. Po chwili na zakup pamiątek i fotografie przejedziemy do stolicy regionu: Opola. Zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Polskiej Piosenki. Mieści się ono we wnętrzu, znanego z opolskich festiwali, amfiteatru. Nowoczesna i w pełni multimedialna ekspozycja przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Następnie rozpoczniemy spacer po urokliwej opolskiej starówce. Zobaczymy kameralny, otoczony pięknymi stylowymi kamieniczkami opolski Rynek- jeden z najpiękniejszych zakątków w mieście. Będziemy podziwiać Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, która liczy ich już ponad 60. Swoje gwiazdy mają tu m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz i Edyta Górniak. Zwieńczeniem będzie przejście wzdłuż Opolskiej Wenecji rozciągniętej nad pięknym Kanałem Młynówka i dojście do Zamku Górnego. Zwiedzając, oprócz wysłuchania historii, będziemy mogli chociażby poznać średniowieczną modę – przymierzając historyczne stroje z epoki czy elementy średniowiecznej zbroi, by stać się na moment rycerzem. Przewodnik uchyli rąbka tajemnicy Zamku, opowiadając o związanych z nim legendach oraz o życiu w odległych o ponad 600 lat czasach. Powrót w godzinach wieczornych.

Wyjazd w godzinach porannych. Następnie przejazd do Łodzi. Grupa odwiedzi Experymentarium. Jest to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych. Grupa skorzysta również z zabawy z zagadkami Einsteina. Każda z grupek 3-5 osobowych otrzymuje zestaw zadań i czas na ich wykonanie. Zadania bazują na informacjach przekazywanych zwiedzającym przez animatora i opisy na eksperymentach. Dzięki grze tematycznej dzieci i młodzież utrwalają swoją wiedzę, aktywniej spędzają czas na wystawie, uczą się współpracy w grupie. Grupa odwiedzi również Arenę Laser Games. Jest to centrum gier laserowych, znajdujące się na terenie Łódzkiej Manufaktury, oferujące grę w laserowy paintball. To doskonała alternatywa dla standardowego Paintballa. Niewidoczna wiązka laserowa emitowana przez karabiny jest w 100% bezpieczna dla zdrowia. W trakcie wycieczki znajdziemy chwilę na posiłek i czas do dyspozycji opiekunów. Na koniec dnia obejrzymy seans kinowy- w zależności od repertuaru ogłoszonego w danym dniu- wybór należy do uczniów i nauczycieli. Do Kutna dotrzemy w godzinach popołudniowych.

Wyjedziemy w godzinach porannych, by dojechać do Warowni Światła, czyli Zamku Ogrodzieniec- twierdzy wybudowanej przez Kazimierza Wielkiego. Była ona miejscem wielu ważnych wydarzeń historycznych, ostatni mieszkańcy opuścili ją dopiero w 1810 roku- dlatego zachowała się w świetnym stanie stając się plenerem filmowym dla Zemsty w reżyserii A. Wajdy (2001). Po zwiedzaniu zamku z przewodnikiem udamy się do Olsztyna k/Częstochowy, aby podziwiać malownicze ruiny kolejnego królewskiego zamku na szlaku orlich gniazd. Ze względu na skalistą trasę zwiedzania obejrzymy go tylko z zewnątrz i udamy się do naszego głównego celu- Jasnej Góry. Z przewodnikiem będziecie mogli zwiedzić Klasztor, a w nim: Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha i Bazylikę Jasnogórską oraz Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej i Skarbiec. Następnie znajdziemy dłuższą chwilę na Państwa potrzeby- tak, by każdy mógł przeżyć we właściwy sobie sposób pobyt w Częstochowie i na Jasnej Górze. Powrót w godzinach wieczornych. 

Wyjazd z Kutna w godzinach porannych. Zwiedzanie zaczynamy od wizyty w Zamku w Gniewie. Zamek jest jednym ze znakomitych przykładów krzyżackiej sztuki fortyfikacyjnej. Obecnie na zamku odbywają się turnieje rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego, działa bractwo rycerskie. Zamek jest użytkowany, funkcjonuje w nim obecnie hotel i jak prawie każdy średniowieczny zamek posiada swoją legendę… O dobrym duchu zamku Gniew. Znajdziemy czas na pamiątkowe zdjęcia i pamiątki. W godzinach popołudniowych przejedziemy do Malborka. Tam zwiedzimy największy gotycki zamek świata, położony na obszarze 21 hektarów przykład zakonnej sztuki obronnej i rezydencjonalnej. To właśnie Malbork był od 1309 roku stolicą Państwa Krzyżackiego i tutaj w górnym zamku rezydował Wielki Mistrz. Obecnie twierdza malborska jest jedną z głównych atrakcji Polski, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. W trakcie jego zwiedzania z pewnością usłyszymy legendy o zamkowych skarbach, baszcie maślance, podziemnych tunelach i przejściach. Powrót w godzinach wieczornych.